Driftstörning vid bokning av tvättstuga via Mina Sidor
Just nu kan du inte boka tvättid på Mina Sidor. Vi arbetar för att lösa detta så fort som möjligt.
Du kan fortfarande boka tvättid via bokningstavlan som tillhör din tvättstuga. Tack för din förståelse!
HFAB har idag parkeringsplatser med möjlighet att ladda en elbil i Getinge, Harplinge, Fyllinge, Centrum, Ranagård samt på Rotorp och Söder. Det finns även laddplatser på Lundgrens Trädgårdar i samarbete med HEM. Här läser du mer om hur du söker parkeringstillstånd och laddplats för elbil på Lundgrens trädgårdar.
För att möta en ökad efterfrågan på laddplatser och för att bidra till ett fossilfritt samhälle planerar vi nu för ännu fler laddplatser, bland annat på Klackerup.
Du som är intresserad av att kunna ladda din elbil i närområdet har möjlighet att lämna intresse. I takt med att vi ser att det finns ett större intresse i ett visst område, ser vi över möjligheterna att bygga laddare.
Var vi kan bygga beror på:
Observera att en intresseanmälan inte innebär att vi bygger om din befintliga parkeringsplats till en laddplats. En intresseanmälan ger oss underlag att skapa fler laddare i områden där vi ser att intresse finns. För att kunna erbjuda så många som möjligt en laddmöjlighet kan vi komma att erbjuda olika typer av laddlösningar, från en laddare som tillhör en hyrd parkeringsplats till öppna laddare för boende och besökare.
Halmstads Fastighets AB
Fredrik Ströms gata 6
Box 147, 301 04 Halmstad
035-13 83 00
info@hfab.se
Observera att uppgifter och synpunkter som du lämnar via hfab.se kan bli allmän handling och behandlas enligt offentlighetsprincipen.